Які бувають формати буклетів: гайд для замовників

Невеликі, але інформативні буклети не одне десятиліття вважаються оптимальним форматом роздавальної реклами. Вони інформативніші за флаєри, але набагато дешевші повноцінних брошур і каталогів. Якщо замовити друк буклетів, з їх допомогою можна не тільки прорекламувати бренд, товар чи магазин, але й одночасно запропонувати клієнту знижку, дати інформацію про магазини чи акції, а й привабливий, хоч і компактний дизайн буклету, допомагає підвищити впізнаваність та залучити клієнтів.

Основні види буклетів та способи їх застосування в рекламі

Буклетом у рекламній поліграфії називають роздавальний матеріал у вигляді аркуша паперу, складеного (фальцованого) різними способами. Вся інформація в буклеті розподілена по блоках розділених згинами, щоб при розгортанні її було зручно прочитати.

Сьогодні у поліграфії виділяють такі види буклетів:

  • Інформаційні: вони містять цікаву для покупця інформацію про товар або послугу в стислій формі, нерідко з візуальним оформленням у вигляді інфографіки, фото, таблиць або зображень.
  • Іміджеві буклети — чудовий варіант для залучення як клієнтів, так і партнерів. Вони містять інформацію про компанію, її заслуги, досягнення, пропозиції, подану в максимально оригінальній формі. Такі буклети можна використовувати на презентаціях або виставках як роздатковий матеріал для учасників.
  • Акційні буклети — доносять до потенційних клієнтів максимум інформації про акції, у яких можуть бути надруковані коди для персональної знижки, умови акцій, переліки акційних товарів. Такі буклети можна роздавати на касі в сезон розпродажів, розповсюджувати на вулицях або розкладати на поштові скриньки.
  • Поштові буклети — більш персоналізований варіант. У них ви можете звертатися безпосередньо до адресата та пропонувати індивідуальні знижки, товари, які можуть зацікавити клієнта, або особливі умови (дисконтні картки).

Формати буклетів: які існують?

Оскільки сам принцип буклету має на увазі використання 1 аркуша паперу, формати буклетів у рекламі досить стандартні та у складеному вигляді відповідають формату флаєра, аркуша А4, А5 або А6. Також бувають нестандартні формати, для яких використовуються подовжені листи для згинання буклету гармошкою.

Особливості фальцювання буклетів

Фальцювання буклетів — це схема їхнього згину, за якою згодом буклет розгортатиметься. Для фальцювання використовують найчастіше фальцювальну машину, яка автоматично за заданою схемою складе кожен буклет, або, що рідше, ручне фальцювання.
За типами фальцювання сьогодні найпопулярнішими видами буклетів залишаються:

  • З одним згином: буклет з одним фальцем.
  • Євробуклет або ліфлет – буклет із двома згинами, коли згини складаються всередину.
  • Буклети з фальцюванням «гармошкою»: коли лист згинається, як гармошка.
  • Буклети з фальцюванням «вікно»: коли частини аркуша загинаються до центру.

Ідеальний буклет – як його створити?

Крім ідеї, призначення, формату в розробці буклету дуже важливо вибрати друкарню, в якій буде надруковано тираж вашої рекламної або просвітницької продукції. Від якості використаних матеріалів, верстки та якості підсумкового друку залежить багато, перш за все:

  • Читабельність та естетичність буклету.
  • Ваш імідж: чим вища якість поліграфії, тим більша довіра до компанії, яка замовила буклет.
  • Кінцевий результат, для якого ви замовляєте буклет — якісні рекламні або інформаційні буклети однозначно зіграють на користь продажам.

У друкарні «Хамелеон» ми вже понад 20 років займаємося розробкою та друком буклетів різних типів, і наша продукція незмінно відповідає найвищим стандартам якості. Якщо вам потрібний ідеальний буклет – у нас ви його точно отримаєте.