Робота будь-якої компанії пов’язана із створенням власного іміджу. У вас є назва, а якщо ви продаєте товари власного виробництва, то й зареєстровані торгові марки. На користь вашої впізнаваності працюють логотипи та корпоративний стиль. Але де ваші клієнти чи партнери можуть побачити офіційні елементи брендингу та отримати повну інформацію про вашу діяльність? Саме для цього створено корпоративну поліграфію — частину вашого фірмового стилю, яка розповідає про вас за допомогою друкованої продукції з елементами вашої айдентики.
Зміст
Корпоративна поліграфія — що це, і для чого це потрібно вашій компанії?
Корпоративна поліграфія — це, перш за все, потужний рекламний інструмент, який розповідає про ваш бізнес навіть за вашої відсутності. Під загальним терміном ховається воістину величезна різноманітність продукції, на яку нанесені ваші елементи брендингу та корисна інформація для залучення клієнтів.
Найбільш популярними варіантами корпоративної поліграфії є візитки, буклети, каталоги товарів, сувенірна або канцелярська продукція з вашим брендом, вони поєднують у собі інформативність і користь для клієнта. На відміну від рекламної поліграфії, корпоративна поліграфія має більш утилітарний характер, але грає на вашу користь. Наведемо приклад: при покупці товарів у вашому магазині ви даруєте клієнту фірмовий стікерпак – приємний і недорогий презент, який і далі нагадуватиме про вас. В результаті клієнт запам’ятає вас і шанси, що він стане постійним буде вищим. Аналогічно корпоративна поліграфія працює і з партнерами, постачальниками, колегами: сувенірна продукція чи брендовані календарі та щоденники вже стали класикою подарунків, які показують вашу лояльність та нагадують про вас.
Які види корпоративної поліграфії існують?
Основні види корпоративної поліграфії сьогодні це:
- Щоденники, блокноти, планери або записники, відривні листки.
- Календарі — від мініатюрних кишенькових до перекидних настільних та настінних. Їх можна прикрасити фото ваших товарів чи послуг, доповнити вашими фірмовими кольорами та логотипами.
- Буклети та каталоги товарів — красиві, інформативні та оригінальні, вони точно не дадуть клієнтам забути про вас.
- Папки, конверти, фірмові бланки компанії також є частиною корпоративної поліграфії. Надсилайте офіційні документи та листи у такому оформленні — і ваш імідж буде на висоті.
- Візитки — чи не найпопулярніший вид корпоративної поліграфії. І нерідко вони своїм дизайном формують ваш імідж краще за будь-яку рекламу.
- Сувенірна продукція — листівки, закладки, принтовані шоппери або такі сувеніри, як чашки, футболки, ручки з логотипом компанії або навіть тематичні варіанти (наприклад, брендовані ялинкові кулі). Вони стануть чудовими варіантами подарунків партнерам, співробітникам, постійним клієнтам.
Формуємо корпоративний брендбук — що до нього входить?
Щоб розпочати роботу над виробництвом корпоративної поліграфії, варто сформувати ваш корпоративний брендбук. Фактично – це путівник по основним елементам вашого брендингу та посібник для дизайнерів та верстальників перед друком у друкарні. Що входить до такого брендбука?
- Точне позиціонування вашого бренду: історія, місія, цінності, цілі та філософія допомагають у подальшій роботі над дизайном поліграфії.
- Логотип та його варіації — наприклад, зменшені версії-іконки, варіанти колірного оформлення, спрощені версії.
- Фірмова кольорова гама — для виробництва поліграфії дуже важливо враховувати корпоративні кольори.
- Фірмові шрифти у різних стилях та розмірах.
- Зображення та їх стиль, з якими ви хочете, щоб асоціювався ваш бренд.
- Референси для «голосу бренду» – подання інформації у поліграфії. Наприклад, ви можете використовувати виключно офіційний tone of voice, якщо це безпосередньо поєднується з філософією компанії, а можете вибрати неформальний — якщо ваш бренд підкреслено демократичний та апелює до публіки, яка такий формат сприйме.
Завдяки брендбуку ви зможете донести до дизайнерів і представників друкарні ключові ідеї вашого бренду і отримати в результаті якісну, стильну корпоративну поліграфію, що повністю розкриває ваш бренд.